Pneuservis

Ponúkame predaj značkových pneumatík.
Kompletný sortiment pneu servisných prác pre osobné, a ľahké  úžitkové vozidlá.
Oprava diskov.
Likvidácia starých pneumatík.
Uskladnenie pneumatík. 

Sezónna výmena pneumatík

Na Slovensku nám zákon ukladá povinnosť používať zimné pneumatiky v období od 15. novembra do 31. marca, a to vtedy, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza.  

Používanie zimných pneumatík je dôležité nielen preto, že nám to prikazuje zákon ale aj kvôli našej bezpečnosti. Ideálny čas na prezutie vozidla do zimných pneumatík je keď teplota dosahuje 7°C a menej. 

Základným rozdielom zimných pneumatík v porovnaní s letnými je, že pri teplotách nižších ako 7°C majú oproti letným pneumatikám lepšiu priľnavosť na snehu, ľade, ako aj na suchej ceste. Poskytujú väčšiu stabilitu  a majú podstatne kratšiu brzdnú dráhu. Sú mäkšie a obsahujú väčší podiel prírodného kaučuku

Na Slovensku neexistuje zákonná povinnosť meniť zimné pneumatiky na letné. Letné pneumatiky však majú samozrejme rovnako tak ako tie zimné svoj význam. Letné pneumatiky obsahujú špeciálnu zmes a vzorku, vďaka ktorej si poradia s rozpálenou vozovkou aj v horúcom lete, vymieňame ich keď je priemerná teplota vyššia ako 7 °C


Vyváženie kolies

Aby podvozok Vášho auta zostal v dobrej kondícii je dôležité mať správne vyvážené kolesá. 

Vďaka tomu je hmotnosť pneumatiky a ráfika rovnomerne rozložená okolo osi otáčania. V opačnom prípade dochádza k nerovnováhe a vznikajú vibrácie, ktoré ničia tlmiče, ložiská, čapy a ďalšie komponenty.

Okrem vibrácií dochádza aj k zvýšenej spotrebe paliva, nerovnomernému opotrebovaniu pneumatík, zníženiu kontaktu pneumatík s vozovkou a dlhšej brzdnej dráhe.

Ideálne vyvažovať kolesá vždy pri sezónnej výmene.